• 210

Підлітки і підприємництво

     В останні дні зими наше училище отримало перемогу серед 217 інших закладів освіти України у конкурсі #StudBiz на проведення тренінгів для учнів, які хочуть в подальшому бути залучені до створення та розвитку «шкільного соціального підприємництва».

     Дізнатися більше про створення соціального шкільного підприємства на базі нашого училища та остаточно вирішити про бажання участі в його реалізації учні перших курсів мали змогу на попередній серії інтерактивних уроків, які відбулися 17-18 березня на базі обох корпусів училища. Для участі було запрошено усіх бажаючих першокурсників, які відчувають, що вони активні, відповідальні, сміливі, вмотивовані та мають бажання дізнатися більше про такий феномен як «соціальне шкільне підприємництво».

     Підліткове підприємництво з підтримкою та на базі закладу освіти вже успішно працює в США, Індонезії, Німеччині. Його можна назвати копією «дорослого» бізнесу з повноцінною структурою, правовими рамками, доходом, витратами та прибутком. Дохід від роботи такого підприємства спрямовується виключно на потреби або самого підприємства для посилення його потужностей, або на організацію змістовного дозвілля учнів цього закладу. Дорослі лише трохи допомагають учням, але учні самостійно ведуть повний цикл бізнес-процесів - від створення продукції/послуги до її упаковки, просування, обліку фінансів та найму на роботу необхідних працівників тощо.

     Інтерактивні уроки провела куратор учнівського самоврядування училища, керівник гуртка Наталя Іванова, яка буде «амбасадором» соціального шкільного підприємництва в нашому училищі. Участь в цих уроках взяли першокурсники всіх професій, за якими йде підготовка в нашому училищі – працювали командами в обох навчальних корпусах, в цілому – 41 учасник. Вони активно долучилися до завдань інтерактивних уроків, жваво обговорювали отриману нову інформації, багато креативили, працювали індивідуально, парами та в малих групах, з’ясовували переваги та недоліки роботи за наймом та підприємництвом, дізнавалися про основні відмінності соціального бізнесу від звичайного, ділилися своїми думками та ідеями, як можна почати вирішувати глобальні соціальні проблеми на рівні нашого училища.

     90 хвилин уроків промайнули дуже швидко. Наприкінці другого уроку учні отримали домашнє завдання – подумати над питаннями «яке саме підприємство ви хотіли б запустити?», «хто увійшов би до вашої команди?», «чи приносило б ваше підприємство користь суспільству?», «яка ваша мотивація?». А ще через день учні мають заповнити онлайн-анкету, яка визначить їх подальше бажання та можливість взяти участь у наступному етапі реалізації проєкту по створенню в нашому училищі справжнього соціального підприємства – дводенному тренінгу від проєкту #StudBiz, який відбудеться 22-23 березня.

     Ми впевнені, що всі три речі, які змінюють світ: молодь, круті ідеї та їх реалізація, присутні в нашому училищі і все це саме про наше майбутнє соціальне підприємство.

20210319 120210319 220210319 320210319 420210319 520210319 620210319 720210319 820210319 9

Вгору