• 72

Мелітопольське ВПУ – у числі 20 переможців

конкурсного відбору закладів освіти на створення шкільних соціальних підприємств.

     Наразі в Україні велика увага надається розвитку інновацій, запровадженню сучасних інструментів в освітній процес. Всі - від учнів та їх батьків до вчителів, директорів, міністрів та президентів - мріють про сучасну та цікаву освіту. При цьому втілювати мрію та модернізувати освіту не завжди так просто, як уявляється з першого погляду. Щоб відштовхнутися від високих ідей та перейти до безпосереднього їх втілення, треба пройти складний шлях.

     Минулого року Міністерством освіти і науки України була схвалена навчальна програма курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів 8–11 класів і рекомендована до запровадження у школах. Сама назва курсу зрозуміла і її користь беззаперечна, однак викликає багато питань щодо запровадження в реальний навчальний процес.

     В нашому Мелітопольському вищому професійному училищі адміністрація завжди активно відгукується на запровадження інновацій в освітній процес. Нас не лякає і назва курсу з акцентом на слові «шкільне», оскільки зрозуміло, що мається на увазі робота з підлітками старших класів, які також, як і у школах, продовжують навчання за загальноосвітньою програмою на базі закладів професійно-технічної освіти. Мм активно шукаємо додаткові можливості для запровадження цікавих ідей в роботу нашого училища.

     28 січня о 16:00 відбулася онлайн презентація можливостей соціального шкільного підприємництва від україно-німецького проєкту Social Student Companies to Activate the Youth, в рамках якого розбудовується екосистема соціальних шкільних підприємств.

20210128 2

     Ми дізналися про можливість подати заявку на участь у відборі 20 закладів освіти зі всієї України для подальшого проведення тренінгів з розбудови соціального шкільного підприємництва. На тренінгах організатори допоможуть згенерувати ідеї для соціальних шкільних підприємств. Тож наше училище завзято взялося готувати свою заявку задля розширення доступу учнів до якісної освіти.

20210128 1

     На конкурс було подано 217 заявок від освітніх закладів.  З усіх закладів освіти на конкурс подалися 142 загальноосвітні школи, 28 ліцеїв, 15 гімназій,  8 спеціальних шкіл та інтернатів, 7 коледжів та колегіумів (включно з нашим Мелітопольським ВПУ)), 4 заклади позашкільної освіти, 4 навчально-виховні комплекси. 23 із 24 областей подалися на конкурс і Запорізька область - абсолютний лідер (47 закладів). Тож, конкурс на 1 місце складав 10.85 – і ми його успішно подолали!

20210128 3

     До речі, з Мелітополя участь у проєкті окрім нашого училища братиме загальноосвітня школа № 8. Вітаємо наших друзів з перемогою!

     Всі 20 закладів-переможців, де навчаються підлітки 14-18 років, запрошені на другий етап відбору, в результаті якого 10 освітніх закладів отримають доступ до навчальної програми для куратора шкільної фірми; розширеної програми з підприємництва для учнів; менторської підтримки з реєстрації та запуску шкільної фірми; гранту розміром 1000€. Крім того, деякі учні та куратори зможуть отримати грант на 4-денну навчальну подорож в Німеччину у 2022 році, щоб познайомитися з німецьким шкільним підприємництвом. Тож гра вартує того, щоб спробувати.

Куратор учнівського самоврядування

Наталя Іванова

Вгору