• 809

Мелітопольське ВПУ за інклюзивне суспільство

     Педагогічний колектив Мелітопольського вищого професійного училища плекає в учнях найголовніші гуманістичні цінності. Побудова інклюзивного суспільства, де кожному, незалежно від стану здоров’я, комфортно жити, є одним з пріоритетів у позаурочній роботі та напрямком діяльності учнівського самоврядування.

     Вже третій рік поспіль учнівський та педагогічний колектив училища приєднується до організації та бере активну участь у проведенні в місті Мелітополі Інклюзивної вечірки, яку цього року було проведено 9 грудня на базі Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка. Організатором заходу постійно є команда Благодійної організації “Соціальний фонд”, з якою співпрацює наш заклад освіти.

     Організатори об’єднали близько 150  учасників — представників профільних громадських організацій та їх партнерів і волонтерів з метою підвищення активності людей з інвалідністю для розвитку інклюзивного суспільства м. Мелітополя.

     Перед початком заходу учениці третього курсу з професії «Перукар-модельєр» під керівництвом майстра виробничого навчання Тетяни Качури зробили зачіски всім охочим. Саме ці дівчата всі три роки проведення захду є його активними учасниками. З посмішками та вишуканими зачісками учасниці свята переходили до фотозон.

     Насичена розважальна програма містила вікторину про рідне місто, виступи людей з інвалідністю, номери від інклюзі-партнерів. До активності та творчості кожного залучали волонтери, серед яких були і представники учнівського самоврядування нашого училища. А завершилося свято загальним танцем, який всім подарували учасниці танцювального колективу «Імпровіз» нашого училища під керівництвом наших творчих художніх керівників Наталі Кірчевої та Владислава Зеленського. Серед хореографів були дівчатка-першокурсниці з професії «Перукар-модельєр» - саме їм наступного року «переймати естафету» від старшокурсниць та вже самим дарувати учасникам заходу святкові зачіски.

     Традиційною родзинкою Інклюзивної вечірки є лотерея від благодійників. Зважаючи, що формат заходу – інклюзивна вечірка, брати участь у всіх активностях та лотереї могли і волонтери, які присвятили час організації свята. Відтак багатьом нашим активістам поталанило виграти подарунки від спонсорівю

     Проведення цього заходу на початку грудня є символічним, оскільки саме  зараз суспільство відзначає декілька визначних дат: День людей з інвалідністю, День волонтера, День благодійництва. Голова БО “Соціальний фонд” Любов Кучина зазначила, що унікальність  цьогорічного заходу полягає у згуртуванні осіб з інвалідністю з різних організацій, що є прикладом синергії громади, влади та бізнесу, адже саме сьогодні саме тут формується культуру благодійництва та розвивається інклюзивне суспільство.

 20191209 120191209 420191209 520191209 220191209 3

Куратор учнівського самоврядування

Наталя Іванова

Вгору