Наркоманія і токсикоманія

     В останні роки наркоманія стала гострою проблемою для молоді. Що ж таке наркоманія? «Nake» на давньогрецькому означає «ступор» - нерухомість, безпам'ятство (затьмарення свідомості).

09062021 1

     Н а р к о м а н і я - це хворобливий потяг до вживання деяких ліків, речовин, що паралізують центральну нервову систему. Найбільш поширеними з них є: опій, гашиш (смолиста речовина, що отримується з листя або пагонів конопель, відоме також як марихуана, анаша, банг, харас, хусус), снотроворние кошти, стимулятори центральної нервової системи.

     У чому шкода наркоманії? Чим же вона страшна?

     По-перше, якщо хворий не буде лікуватися і не змінить свій спосіб життя, то його організм швидко почне руйнуватися. Під дією наркотиків необоротно згорають нервові клітини, різко знижуються захисні реакції організму, на людину «накидаються» захворювання. Наркотики викликають передракові процеси в легенях, атрофію мозку, руйнується кров. Виникають маячні ідеї ревнощів, страхітливі галюцинації.

     Пристрасть до наркотиків - це моральне і фізичне самознищення. Це злочин проти самого себе. Життя пристрастилися до наркотиків обривається дуже скоро.

09062021 2

     По-друге, наркомани не є повноцінними особистостями. Загальна деградація особистості в результаті прийому наркотиків настає в 15-20 разів швидше, ніж від алкоголю. Наркоман - це не працівник, а який він сім'янин? Люблячий батько або чоловік? Він опускається, стає черствим, егоїстичним, дріб'язковим, роздратованим, йому байдужа доля близьких людей. Особливо згубно вплив наркотиків на підлітків і на жіночий організм.

     По-третє, наркомани - потенційні злочинці. Будь-яким шляхом наркоман прагне отримати свою дозу наркотику. Для досягнення цієї мети вони йдуть на все: брехня, насильство, пограбування і навіть на вбивство.

     Наркоманів переслідують нав'язливі ідеї, надмірна дратівливість. Іноді, не в силах переносити «наркотичний голод», наркомани намагаються накласти на себе руки.

     Наркотики дуже дороги і важкодоступні, але наркомани знайшли інший варіант: можна використовувати звичайну побутову хімію, яку і дістати легко, і коштує вона не так дорого. І звідси з'явилася токсикоманія.

     Т о к с і к о м а н і я - отрута. Проявом токсикоманії підлітків є захоплення вдиханням парів різних хімікатів: клею, бензину, ацетону, фарб та інших засобів побутової хімії. Нервові клітини головного мозку гинуть. В результаті пропадає воля, інтерес до навчання, втрачається орієнтація в просторі, починають переслідувати кошмари, в короткий термін розвивається слабоумство.

09062021 3

     Чому ж підлітки намагаються на собі випробувати дію токсичних речовин і наркотиків? Що штовхає їх на це?

     Цікавість. Статистика показує, що 60% молоді долучилися до наркотиків з цікавості. Безвольність, невміння «встояти в житті» (в групі знущаються, втрата лідерства, негарна, хлопець «зрадив» в любові і т.д.). Можна піддатися на чиїсь вмовляння - понюхати всього один раз змочену бензином ганчірку. Начебто баловство. У одних найгостріша блювота викличе огиду, і вони відвернутися назавжди. Інші можуть долучитися, адже боязнь «уславитися слабоком» для деяких велика. Неробство, відсутність повноцінного життя, емоційна бідність породжують бажання підбадьорити себе сигаретою, повеселитися за допомогою алкоголю, «здригнутися наркотиками. Підлітки виявляють пристрасті до токсикоманії та наркоманії найімовірніше у особистостей незрілих, схильних до наслідування, підлеглих, безвольних, позбавлених будь-яких чітких соціальних установок.

     Найтиповіше помилка полягає в тому, що нібито наркоман зможе взяти себе в руки і припинити прийом наркотиків або токсичних препаратів в будь-яку хвилину. Формула «Я спробую і кину» - найпоширеніша пастка. Ні в якому разі, ні в якому разі – незважаючи ні на що, ні з сміливості, ні з почуття товариства - не приймати наркотики і токсичні речовини. Пам'ятайте, що це не солодке заняття, не приємне проведення часу, а хвороба, майже невиліковна. Страшна, Болісна, Руйнівна!

09062021 4

Вгору