РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ З ПІДГОТОВКИ ПІДЛІТКІВ ДО ЗНО
Не менш важлива роль батьків у системі психологічної підготовки до ЗНО. Батьки - це найрідніші люди для кожного учня і тому їх підтримка є необхідною і важливою.
Психологічна підтримка - це один з найважливіших факторів, що визначають успішність Вашої дитини під час проходження ЗНО. Справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей і позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в неї. Дорослі мають можливість продемонструвати дитині своє задоволення, захоплення, свою радість і гордість від її досягнень або зусиль.
Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання забути про минулі невдачі своєї дитини; допомогти дитині знайти упевненість в тому, що він може вчасно впоратися з тим чи іншим завданням; пам'ятати про минулі успіхи і нагадувати про них. Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений (а), що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» та інші. Підтримувати можна також за допомогою спільних дій, за допомогою дотиків.
Щоб допомогти дітям якнайкраще підготуватися до іспитів, спробуйте виконати кілька порад:
1. Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на іспиті. Повторюйте йому думку, що кількість балів не є досконалим вимірюванням його можливостей.
2. Не підвищуйте тривожність дитини на передодні іспитів - це негативно позначиться на результаті тестування. Дитина в силу вікових особливостей може не впоратися зі своїми емоціями і «зірватися».
3.Обеспечьте у будинку зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
4. Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
5. Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Підготуйте різні варіанти тестових завдань по предмету і потренируйте дитину.
6. Під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі вміти його розподіляти. Якщо дитина не носить годинник, обов'язково дайте йому годинник на іспит.
7. Подбадривайте дітей, підвищуйте їх впевненість в собі.
8. Контролюйте режим підготовки дитини до іспитів, не допускайте перевантажень.
9. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага, морква і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
10. Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, він повинен відпочити як слід і виспатися.
11. Не критикуйте дитину після іспиту.
12. Пам'ятайте: головне - знизити напругу і тривожність дитини і забезпечити йому відповідні умови для занять.
З повагою практичний психолог Еліна Волович