• 2400

З В І Т

 директора Мелітопольського вищого професійного училища 

за 2016-2017 н.р.

Шановні колеги!

     Цей навчальний рік  для нашого навчального закладу був дуже  складним: ми отримали наказ Міністерства освіти і науки  України  про   реорганізацію, об’єднання трьох самостійних  професійно-технічних навчальних  закладів в єдине зі зміною типу та назви  - «Вище професійне училище».

     На той час ніхто не знав чіткого механізму дій, з чого почати, до чого це приведе, ніхто нічого не пояснював, не допомагав,  тому багато  даремної  роботи   було зроблено або повторної. Тоді  ми усі були на фінансуванні з міського бюджету, керувало процесом  управління освіти міста. Я дуже вдячна усім працівникам, які брали  активну участь у підготовці документів за своєю посадою  або  просто допомагали. Це  усі секретарі, лаборанти, безумовно, керівники  підрозділів, майстри в/н,  працівники  бухгалтерії - усі  робили свою справу  у робочий та поза робочий час. Як факт, ми одні з перших в Україні  закінчили процедуру реєстрації та здобули державні реєстраційні  документи.

     Основна задача педагогічного колективу - це якісна підготовка   кваліфікованих робітників для підприємств  міста та регіону. Для вирішення цього питання необхідні три складові:  учні, високо кваліфіковані, творчі педагогічні кадри і сучасна матеріально-технічна навчальна база.   Щодо  інженерно-педагогічних кадрів,  то вони у нас  талановиті,  постійно самовдосконалюються,  впроваджують  інноваційні педагогічні технології. Протягом  цього навчального року було проведено 27 відкритих уроків (13 ур – підрозділ бувш.10 і  14ур- підрозділ бувш 37), 18 предметних тижнів, 17 відкритих масових виховних заходів, 13 заходів з пізнавально-ігрової  форми  «ДЗВІН».  Учні училища під керівництвом своїх педагогів брали участь у 17-му Міжнародному конкурсі знавців української мови ім.П,Яцика, а викладач Кардашова НГ. разом з ученицею Редько І. отримали в ньому1 місце, у науково-практичній конференції ПТНЗ на тему «Україна очима Молоді» здобули відповідні сертифікати, Всеукраїнський конкурс  учнівської творчості  серед  учнів ПТНЗ Запорізької  області «Об’єднаймося,  брати мої» - 2 місце (керівник Кардашова Н.Г.), Всеукраїнський конкурс  на кращій електронний освітній ресурс «Планета ІТ» викладач Майборода О.В. отримано сертифікат, Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвяченого 100-річчю УЦР (керівники з літератури Кудар І.В. з історії Кисіль О.Л. – перше місце), конкурс «Екософт-2017» -  отримано запрошення на очний етап -  (викладач Майборода О.В.),. викладач  Бородай  І.П.  зайняла 1 місце у фестивалі  електронних дидактичних засобів «Сучасний урок». Досвід роботи викладачів Волохова В.С., Понікарової О.О., майстра в/н  Лізогубової Т.А. висвітлені у електронному періодичному  педагогічному виданні «Відкритий урок». На нашій базі проведено 2 обласних семінари: викладачів  англійської  мови, на якому викладач Крютченко О.О. показала позакласний предметний захід «Кроками Ш.Холмса» та  викладачів  української мови та літератури  за творчістю В Винниченка –викладач Кардашова Н.Г, психологічний тренінг організатори – психолог Волобуєва Є.Ю., методист Глебова О.В.,. Викладач  Кардашова Н.Г з власною дослідницькою роботою про інноваційні методи викладання, патріотичне спрямування педагогічної діяльності брала участь у 8-ій міжнародній  виставці «Сучасні заклади освіти – 2017».

     Ще багато чого можливо перерахувати, чого зробили наші педагоги. Планування та організація методичної роботи усього педколективу упродовж  навчального року пройшли під керівництвом методистів Дирбаби О.Г., Ахтирської Г.М., Глебової О.В.

     Для такої творчої роботи  в училищі є все необхідне: достатньо комп’ютерної   техніки,  є Internet,  є комп’ютерні класи.  У подальшому частина комп’ютерів буде використовуватися   у класі теоретичного навчання з підготовки за професією «Верстатник широкого профілю».

     З  сукупної кількості остаточного числа комп’ютерів буде зроблений один Комп’ютерний клас  з 25 комп’ютерами.  в головному корпусі. В торгово-кулінарному підрозділі такий клас теж є, але ж  техніка в ньому  теж  застаріла.  Така техніка  взагалі  потребує періодичної зміни, оновлення. Коштів на придбання нової сучасної комп’ютерної  техніки поки не має.  Крім того замало теле-, відео- техніки, немає взагалі мультимедійної дошки.  В таких умовах педагогічна майстерність викладачів та майстрів в/н  грає дуже важливу роль і  дозволяє  проводити уроки теоретичного та практичного навчання з використанням новітніх педагогічних  технологій. У цьому нам дуже допомагає наш мультимедійний комплекс, який постійно використовується  не тільки в навчанні(теоретичному,  практичному), а і в організації та проведенні виховних заходів. Об’єднання наших навчальних закладів дозволило нам за штатним розкладом організувати роботу 13  гуртків, керівникам  яких роботу оплачували. З них :4 - спортивного напрямку, 9- вокального та художньо-естетичного напрямків. У кабінетах працювали предметні гуртки, очолювані завідувачами кабінетів, лабораторій. Всього за цей навчальний рік  у позаурочної  зайнятості   було задіяне 785  учнів. Вони брали участь у багатьох конкурсах і  зайняли призові місця.

     У нашому вищому навчальному закладі  на сьогодні проліцензовано 20 професій – з них: 6 у торгово-кулінарному підрозділі, 14 - у  головному. З цих14-ти професій – 10 були у професійному ліцеї, 4 приєднались  з вищого.

     З 10-ти професій декілька років не йде прийом за професіями «Квітникар-флорист», «Монтажник гіпсокартонних  конструкцій», «Рихтувальник кузовів».

     Вважаю, причина знаходиться в нас самих: недостатньо реклами, немає у населення відомостей  про потребу в підготовці за цими професіями, заробітну платню і  тому подібне.

     З 16 професій , за якими ми проводимо профорієнтаційну роботу і зобов’язані виконати план набору у  2017 році  тільки дві відповідають статусу вищого ПТНЗ. Тому, як мінімум, ще три ми повинні доопрацювати і довести їх до підготовки другої вищої ступені. Навчальні плани за усіма  професіями   будуть перероблені до 1 вересня і одночасно будемо  готувати  плани до навчання на другу вищу ступень   за професіями  «Слюсар з ремонту автомобілів»  5 розряду, «Кухар» 5 розряду, «Кравець «5 розряду.

     Усі професії, за якими ведеться підготовка  у нашому навчальному  закладі, потрібні на ринку праці, постійно звертаються до нас  роботодавці з проханням направити на роботу учнів або випускників, тільки з умовою «хороших».  Крім того, необхідно розширяти освітні послуги населенню. Ми цим займаємось, але дуже  замало. У цьому  році підготували 9 осіб за професією «Швачка» і 1 спеціаліста за професією «Слюсар з ремонту автомобілів» за договорами  з центром зайнятості. Освіта повинна бути  доступною, безперервною для усіх вікових категорій населення. Наш заклад  брав участь у обласному заході «Освіта дорослих», демонстрували майстер-класи за професіями та підтверджували, що ми зможемо досягти багато чого в освіті  та пропонувати   населенню.

     Матеріально-технічна база навчання, ії модернізація  та зміцнення  відіграє дуже важливу роль у якісній підготовці кваліфікованих працівників.

     В  училищі цьому питанню приділяється багато уваги, але  коштів покращити  одразу усі кабінети, майстерні, гуртожитки  не вистачає. Тому поступово вирішується це питання, так, початок цього навчального року пройшов з відкриття  нової читальної зали, кабінетів «Захист  Вітчизни», «Англійська  мова», придбано  два телевізори для кабінету «Охорона праці» та швейний майстерні  №2, також  для використання  на уроках виробничого навчання куплений відео-проектор та електронна система діагностики роботи двигуна автомобіля для учнів за професією «Слюсар з ремонту автомобілів», меблі для майстерні за  професією « Кравець». Повне приєднання до нас училища №40 поставило перед нами задачу підготувати основні кабінети та майстерні за 4 професіями, приміщення знайдені, ведеться ремонт у майбутній майстерні  перукарів і кабінету для них, готується  кабінет з професії «Верстатник широкого профілю»,  майстерня для них буде використовуватися та ж сама. Кабінети і майстерні для професії «Слюсар КВП» та «Живописець» поки не  готуються, тому що дуже важко йде набір по них. Ведеться робота з підготовки туалетної кімнати для дівчат.  Крім того повністю знищена система опалення  у будівлях за адресою вул.Гагаріна,6. Верстатні майстерні треба опалювати окремо - це  перепроектування системи теплопостачання з обов’язковим встановленням   приладів обліку тепла. Потрібні дуже великі гроші.       

     З моменту об»єднання  на всі види діяльності  нашого навчального закладу затрачено 192830 грн. коштів спецфонду. Назву основні статті витрат:

-          Медикаменти                                - 2 тис. грн.

-          Бухгалтерська програма                - 26.500 грн.

-          Заправка картриджів                    - 5.500 грн.

-          Підписка  на періодичні видання   - 10.500 грн.

-          Сплата за телефон                       - 3.500 грн.

-          Затрати на відрядження               - 29.300 грн.

-          Оплата охоронної фірми «Легіон» -3.600 грн.

-          Сантехнічні матеріали                 - 11.135 грн.

-          Оплата  internet                         - 1.200 грн.

-          Електро і  будівельні матеріали   - 65.426 грн.

-          Канц.. товари                            - 18.069 грн.

-          Металопрокат                            - 2.500 грн.

-          Інші товари                               - 13.600 грн.

     Комунальні платежі складають 2.594.436 грн. З них теплопостачання складає 1.200.000 грн., оплата за водопостачання  111000 грн., оплата за електропостачання  273800 грн. Для оплати  за енергоносії  необхідно було проходити тендер по тепло- і електроносіям. Цифри дивують.  По ним є можливість ще раз звернути увагу на те, як дорого коштує для держави підготовка одного учня!

     Частину  коштів ми  заробляємо самі.  Джерела доходів: від оренди - 12.7654 грн,. від оплати праці учнів у період виробничого навчання  97.124грн., від підготовки фахівців з числа незанятого населення за договором з ЦЗ  35.795 грн.  Станом на  01.01.2017 року на рахунках 10 ліцею було 77.000 грн. 37 ліцею – 11.000 грн. 40 училища – 180.000 грн.  Для того, щоб довести наш навчальний заклад до  сучасного рівня необхідно багато коштів.

     Наш резерв -це кошти, які  заробляють учні.  У цьому році безоплатно пройшла практика за професією «Швачка» (2  і 3 курси), замало коштів заробляють учні за професією «Слюсар з ремонту автомобілів», зовсім нічого не заробляють «живописці» , «перукарі», «слюсарі з ремонту КВП», учні за професіями торгово-кулінарного напрямку заробляють сезонно, продавці  продовольчих та непродовольчих товарів теж нічого не заробляють.   Безумовно, до резерву можна віднести здачу до оренди приміщень ,які нам належать. Адміністрація цим питанням займається постійно.  Ми усі  зацікавлені  у тому, щоб жити у колективі добротно.,але далеко не усі члени колективу  проявляють ініціативу у пошуку додаткових заробітків.

     Наш педагогічний колектив творчий, талановитий, високопрофесійний. У цьому році 19 педагогів пройшли атестацію різного рівня: підтвердили раніше присвоєні кваліфікаційні категорії – 4 осіб, раніше присвоєні педагогічні звання – 5 осіб., присвоєні педагогічні категорії – 5 осіб, педагогічні звання – 1 особа, підвищили тарифний розряд – 4 майстра виробничого навчання,  22 педагога пройшли курси підвищення кваліфікації.

     Здоровий засіб життя учнів і усіх працівників училища – це основна мета  усього колективу і  педагогів фізичного виховання. У цьому році в училищі було проведено  тиждень фізичної культури, першість училища з міні-футболу волейболу, шахів, шашок, баскетболу, настільного тенісу.

     Козацькі розваги, свято туриста, призові місця  зайняті в усіх видах спорту нашими учнями, педагогічні працівники не відстають від учнів і також приймають активну участь у конкурсах Керівники секцій Третяк М.В.,  Кравченко І.П., Дубовік С.П., Гуторов О.П.

     Разом зі своїми вихованцями Кардашова Н.Г. посіли 2 місце, Дубовік С.П. - 3 місце в обласному конкурс «Твоя новорічна мрія», Керівник гуртка Вороніна В.В.  зайняла 2 місце в обласному конкурсі «Сила, мужність,честь». У 2016-2017 навчальному році було здійснено 21 похід вихідного  дня, екскурсія у місто Дніпро на зимових канікулах. Кращі учні нагороджені поїздкою до музею –садиби Попова (м. Василівка), страусиної ферми (м. Мелітополь).

     За здоров’ям  учнів і членів колективу слідкують, проводять профілактичні заходи, перевіряють якість гарячого  харчування два медичних працівника. Усі учні вступають до навчання з наявності медичної довідки,  при хронічних захворюваннях  уроки фізичного виховання проводять за спеціальною програмою. Медикаменти закупаємо за  потребою медичних пунктів, гуртожитків і майстерень.

     На належному рівні педколективом проводиться соціальна робота:  01.01.2017  року у нас було 71 дитина - сирота (10 – 29 осіб., 37 – 23. 40 – 19 .), станом  на 01.06.2017маємо сиріт і позбавлених батьківської опіки    54, інші -   випущені, 2 -оє. відраховані. Усі учні 2 рази у рік проходили медичне обстеження, отримували гаряче харчування або грошову компенсацію відповідно  до законодавчих актів з цього питання. Учням цієї категорії   надавали соціальну підтримку, усі виплати, які передбачені законодавчими актами України. Ті з них, хто закінчив училище, отримали  передбачену законодавством грошову допомогу за умови працевлаштування.  Крім того, за нашим  клопотанням учні-сироти, які не мають житла , забезпечені можливістю мешкати у соціальному гуртожитку. Упродовж навчального року проводилась робота з призначення учениці Закутько К. пенсійного забезпечення. Сумісна робота  соціального педагога і юриста в кінці кінців успішно завершена.

     Колектив ліцею постійно співпрацює з громадськими організаціями –«Асоціація  «Профтехшкола», «Асоціація  міст, що навчаються» та інші.

     Учні та педпрацівники  брали активну участь у багатьох міських заходах, починаючи з дня міста до свята «Черешнево», здобули власні нагороди та нагороди колективу  училища.

     Таким чином, за цей рік зроблено за усіма напрямками діяльності навчального закладу дуже багато, але зароблений початковий престиж вищого професійного училища треба розвивати, підвищувати, укріпляти.

Я бажаю усім нам здоров’я, сил та натхнення на цьому шляху!  

 

 

Директор ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»                                Л.І.Кисельова

               

Вгору