• 1397

З В І Т

 директора Мелітопольського  вищого професійного училища 

за 2017-2018 н.р.

Шановні колеги!

2017-2018 навчальний рік закінчується. Він пройшов швидко, колектив працював напружено та продуктивно. На початок навчального року у нас на навчанні 864 учня, з них 28 дітей з особливими освітніми потребами, які готуються за двома професіями. Для суспільства професійне навчання таких дітей – це зниження напруженості на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання соціальних проблем. План набору виконаний лише на 94%.

Основна мета педагогічного колективу - це якісна підготовка   кваліфікованих робітників для підприємств  міста та регіону. Інженерно-педагогічні кадри училища для досягнення  цієї мети постійно підвищують свій професійний рівень, займаються самовдосконаленням, впроваджують інноваційні педагогічні технології.

На протязі навчального року було проведено:

 • відкриті уроки - 29
 • предметні тижні - 31
 • виховні заходи - 44
 • заходи з гральної форми ДЗВІН - 13
 • майстер-класи - 10

Учні училища під керівництвом своїх педагогів брали участь у всіляких заходах, конкурсах, олімпіадах. Так у 18-му Міжнародному конкурсі знавців української мови ім.П,Яцика,  викладач Кардашова Н.Г. разом з учнем Бойко Р. отримали в ньому 4 місце (у тому році було - 1 місце); у обласному етапі 8-го Міжнародного мовно-літературного конкурсі учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченко, учень    Бойко Р. отримав 5 місце; регіональний конкурс, присвячений Шевченківським дням «Мій Шевченко» учениця Горбова В. – 1 місце; участь у проекті «Шекспірівські дні в Україні». Конкурс «Мультимедійний Шекспір-2018» - 1 місце отримав Бойко Р.; участь у міському історичному квесті «Мелітополь – моє місто» - 1 місце отримали учні 209 групи; участіє у 9-тій міжнародній виставці «Інновації-2017», «Сучасні заклади освіти».

41 учень приймали участь у конкурсах знавців англійської мови «Грінвіч», «Пазл» викладачі Пачина Н.Є. Крютченко О.О.

Науково-практична конференція «Об’єднаємось брати мої» організатори викладачі Кисіль О.Л.., Таран М.С.

 «Світ професії» учнівський конкурс під керівництвом Крютченко О.О.

 «Я люблю Україну» - Таран М.С.

 «Снігова королева» - Буцька О.В.

Проведені учнівські олімпіади  з 24 предметів. Прийняли участь та одержали перемогу на рівні міста з англійської мови викладач Крютченко О.О. - 3 місце, з німецької мови викладач Маркевіч О.Л. -          3 місце.

Колектив училища підготував та провів 4-ри заходи обласного рівня:

 • семінар викладачів історії з проведенням відкритого уроку викладачем Дійковим М.І.;
 • семінар викладачів англійської мови з проведенням відкритого уроку викладачем Романенко І.Г.;
 • тренінг для лідерів учнівського самоврядування, яку провела обласна правозахисна організація з протидії торгівлі людьми; відповідальні Волобуєва Е.Ю., Кудар І.В.
 • семінар керівників гуртків та заступників директора з виховної роботи; організатор та відповідальна Кудар І.В.
 • прийняли участь у обласному конкурсі з професії «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів» де зайняли 3-є місце під керівництвом майстра в/н Аненко О.А. та викладача Задоровой Ользі Олександрівни. Всі перелічені заходи підготовлені на високому професійному та науково-педагогічному рівні. Крім всього переліченого іще дуже багато заходів з методичної роботи проведено. Саме важливіше  це те, що прийняли участь в цій роботі  в різної мірі всі педпрацівники. Я виражаю вдячність нашим методистам Дирбабі О.Г., Глібової О.В. за  результати  методичної роботи за рік  і вважаю, що у наступному навчальному році наше завдання виходити на державний  всеукраїнський рівень, рекламувати себе за межами регіону, приймати активну участь  у друкованих виданнях, обмінюватись досвідом з колегами.

      У цьому році мі вперше прийняли участь у ЗНО. Весь педагогічний колектив відповідав за кожного учня. Серед усіх учасників з нашого учнівського колективу не з’явилася тільки одна учениця гр.303  Бончева М. Крім того наш другий корпус був центром проведення  ЗНО і теж справився з цім завданням успішно. Організаторами та відповідальними були Волобуєва Е.Ю.,  Дирбаба О.Г.

Для  творчої роботи  в училищі є все необхідне: достатньо комп’ютерної техніки, є Internet, є комп’ютерні класи. Частина комп’ютерів використовується у класі теоретичного навчання з підготовки за професією «Верстатник широкого профілю», у кабінеті физики. У звіті за минулий рік я говорила про те, що комп’ютери застаріли і тому у цьому році комп’ютерна техніка у наших двох комп’ютерних класів модернізована шляхом купівлі нових моніторів у кількості 30 штук та збільшення оперативної пам’яті усіх комп’ютерів.

Крім того збільшена кількість теле-, відео- техніки, закуплено та встановлено 7 сучасних телевізорів для аудиторій першого та другого корпусів. Також закінчується попередня робота з пошуку і придбання інтерактивної техніки для класів загальноосвітньої підготовки на загальну суму 500 тис. грн., яку виділила держава,  маю надію, що після проходження тендеру цю техніку ми отримаємо до 01.09.2018р.

Педагогічна майстерність викладачів та майстрів в/н  грає дуже важливу роль і дозволяє проводити уроки теоретичного та практичного навчання з використанням новітніх педагогічних  технологій. Розповсюдження у нашому колективі отримала система сполучення індивідуальних сертифікатів про участь у різноманітних педагогічних заходах державного, обласного та міського рівнів, яка значно підвищує педагогічну майстерність і готує інженерно-педагогічний колектив до кардинальних змін в організації освітньої діяльності взагалі. Наш колектив є отримувачем гранту на підготовку засуджених у Мелітопольської виховної колонії за професією «Швачка». Гроші на цю підготовку надійшли з Австралійського благодійного фонду. Також у цьому році більш активно велася підготовка, після проходження нами тендеру на право навчання з незанятого населення, по співпраці з центром зайнятості за професіями «Слюсар з ремонту автомобілів», «Швачка», «Перукар». Таку важливу ланку діяльності нашого навчального закладу треба розширювати у напрямку підвищення кваліфікації за усіма професіями.

Кількість учнів дозволила нам  організувати роботу 13 гуртків, керівникам п’яти з них  роботу оплачували. З 13 працювало:                             4 - спортивного напрямку, 9 - вокального та художньо-естетичного напрямків. У кабінетах працювали предметні гуртки, очолювані завідувачами кабінетів, лабораторій. Всього за цей навчальний рік  у позаурочної  зайнятості   було задіяне 785  учнів. Вони брали участь у багатьох конкурсах і  зайняли призові місця.

У нашому вищому професійному навчальному закладі  на сьогодні працює 20 професій – з них: 6 у торгово-кулінарному підрозділі, 14 - у  головному корпусі. Ліцензування усіх професій зупинено, тому що йде зміна стандартів, зміна навчальних програм загальноосвітньої підготовки. Заступникам директора з НВР та методистам за дуже короткий термін треба зробити нові навчальні плани до початку нового навчального року і затвердити їх. Частина планів затверджується у Києві.

Усі професії, за якими ведеться підготовка  у нашому навчальному  закладі, потрібні на ринку праці, постійно звертаються до нас  роботодавці з проханням направити на роботу учнів або випускників.   У нашому регіоні дуже велика потреба у фахівцях – робочих і час допомагає вирішувати  проблеми професійного навчання за участю роботодавців, які поступово, важко, але ж  бажають приймати участь   у створенні навчально-матеріальної бази за професіями.    

Розширення переліку професій після з’єднання наших закладів ставило перед нами задачу підготувати основні кабінети та майстерні за 4 професіями, приміщення були знайдені. Для інтенсивної роботи верстатних майстерень і створення умов для роботи учнів і майстрів  було проведено окремо опалення з встановленням лічильника тепла, окремо водопостачання та закінчена робота з облаштування туалетної кімнати в майстернях з відновленням системи каналізації. У продовж навчального року верстатні майстерні постійно працювали, заробляли гроші на обробці деталей, які поставлялись підприємством «Руслан-комплект». Адміністрація училища поставило за мету створення іміджу надійного партнера при співпраці з підприємцями і звернулось до керівника координаційної Ради підприємців м. Мелітополь з проханням виділити верстат з ЧПУ для навчання учнів на сучасному обладнанні. Це питання у розгляді. Крім того підприємство «Руслан-комплект» теж планує поставити нам таке обладнання. Тому нам треба вже обмірковувати можливість створення  навчального центру з підготовки верстатників.

Для навчання за професією «Перукар-модельєр», що є вищою ступеню підготовки, у цьому навчальному році відремонтована, обладнана нова перукарня «Конвалія». Завдання заробляти гроші паралельно з процесом навчання перукарі виконують. Косметичний ремонт до початку майбутнього навчального року зроблений за гроші, які вони заробили у цей  майстерні.

З професій «Живописець» нічого не покращилось у навчально-матеріальному забезпеченні тому що дах майстерні потребує ремонту, який буде проведений за літній час. Крім того можливо, що підготовка за цією професією перейде до корпусу № 3, по вул. Гагаріна,6.

З професії «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів» практична підготовка проводилась у корпусі № 3, ця професія дуже рідка, важлива, необхідна у регіоні. Вона потребує великих зусиль   з боку адміністрації і інженерно-педагогічних працівників для створення сучасної навчально-матеріальної бази і грошей.

Навчально-матеріальна база торгово-кулінарного напрямку відповідає сучасним вимогам, стандартам і тому у цьому році покращувалась за рахунок придбання окремих кухонних приладів.

У тому році після з’єднання наших закладів і отримання статусу «вищого» з усіх професій тільки дві відповідали вищому рівню і ставилася задача як мінімум іще  три підготувати до навчання за таким рівнем. Вона вирішена і вже в цьому році три професії – це «Слюсар  з ремонту автомобілів», «Кравець»,  і «Кухар» мають право підготовки за 5 розрядом.

Наша господарська діяльність за минулий рік була дуже активною та результативною. Наш колектив підготував до початку навчального року 2 навчальних корпуси, два гуртожитки і верстатні майстерні до   2017-2018 навчального року. Гуртожиток за адресою Гагаріна, 6 теж вимагав  господарських зусиль хоча учні там не мешкають. Його теж потрібно було підготувати до осінньо-зимового періоду. Опалювальний сезон пройшли без  втрат. Весною замінили 41-не вікно у навчальних корпусах на металопластикові. Господарські роботи виконуються працівниками господарською частиною, вони працюють добросовісно за дуже невелику заробітну платню, вдячність їм за це!

Саме болюче питання – це дахи.  З них мі почали готуватися до нового навчального року. Закінчений ремонт даху гуртожитку і вестибюлю по вул. Лютнева 194, на 80% зроблений ремонт даху майстерні по вул. Гагаріна 6, закінчується частковий ремонт даху навчального корпусу по вул. Інтеркультурна 390. За літний  період необхідно зробити частину ремонту даху майстерні по  вул. Лютнева 194. До нашого навчального закладу відносяться корпуси, які розташовані по вул.. А.Невського. В них немає навчального процесу і тому   уваги до них не приділяється. Ці споруди знаходяться у дуже поганому стані, раніше були закріплені за ВПУ-40. Все це господарство нам треба передати до комунальної власності області. До завершення цій процедури необхідно мати усі господарсько - правові документи.

Як  з’ясувалось паспортів споруд немає, земля не оформлена, немає реєстрації у державному кадастрі. Все перелічено потребує сил та коштів.

Не зважаючи на усі труднощі ми їдемо уперед і вирішуємо самі свої задачі. Активно ведеться підготовка до нового навчального року, робиться косметичний ремонт аудиторій і майстерень, спортивних залів, гуртожитків. В гуртожитку корпусу №2 закінчується робота з сучасного облаштування 3 душових кімнат, останеться іще 1, там же і один у гуртожитку корпусу №1. Все це за наші гроші! Водночас за зверненням директора до керівництва освітою області про виділення коштів на капітальний ремонт актової зали корпусу 1 у розмірі              450 тис.грн. нам дали 357 тис.грн. Це така радість. Крім  того депутат обласної Ради і заступник  мера нашого міста І.Федоров  надав нам               50 000 грн. на придбання аудіо колонок гарної якості.

У цьому році значно краще проводилася робота з цивільного захисту. Закуплено за наші гроші 20 нових вогнегасників, 52 перезаправлені, 10 пожежних рукавів, 2  пожежних щита, встановлений  пожежний гідрант. На все це затрачено 31 300 грн. Підготовлена проектна  документація на проведення протипожежної про питки даху корпусу №2, вартість проекту 26 тис.грн., реалізація його 86 тис.грн.  Проводилася систематична робота з учнями та співпрацівниками  з протипожежної безпеки. Всю цю роботу організував та провів           Лемець П.А. Вдячність йому велика від адміністрації.  Але не закінчено питання облаштування укриття для колективу корпусу №1. Будемо вирішувати!

За навчальний рік на комунальні платежі держава затратила               2 374 271грн. З них енергоносії, на які ми маємо вплив, складають: сплата за воду 218 780 грн. за електроенергію 596 408 грн. За цими показниками оплата  вдвічі більше,чім у минулому році . Ясно, що зростали тарифи на усі види енергоносіїв, але ж ми, як вихователі, люди, які знають ціну  і значність їх для суспільства, повинні самі подавати приклад з збереження енергоносіїв і  навчати   учнів цьому.     В цілому на наш навчальний заклад витрачено 2 377 427 грн. бюджетних  коштів тільки на комунальні платежі.

     Не можу не назвати цифри стипендіального забезпечення:

 • стипендія складає 4 149 167 грн.
 • індексація стипендії – 75 143 грн.
 • матеріальна дорога – 177 320 грн.
 • премії – 196 712 грн.
 • усього – 4 598 343 грн.

Такі виплати державою ставить перед нами питання – все лі ми зробили для того, щоб стипендія була отримана учнями за виконання учнівських обов’язків. Це не завжди так. Тому для наведення соціальної справедливості необхідно хоча-б вимагати сплату з учнів за практичне навчання у випадку, коли учень пропускає заняття без поважних причин.

Ми самі заробляємо як і у минулому році мало. З червня 2017 року  по цей час  надійшло на спецфонд 730 834 грн.  З урахуванням того, що у нас велика кількість учнів, рідкі та значущі професії  ми іще  не досягли міліонного  рівня. Питання  знаходиться під постійним контролем, надходження значно зросли, але щоб розвиватися цього замало. Тому усіх працівників  налаштовую на  ріст економічного стану нашого закладу, а це перш за все оплачувана практика, оренда, усі види навчання та інші послуги. Між тім ми змогли придбати, крім того,що я вже перелічила:

 • усі види стендів                     - 8 346 грн.
 • пральні машини -2                                   - 14 198 грн.
 • болгарка,перфоратор, шлифмашина – 4 565 грн.
 • касовий апарат                                              - 5 500 грн.
 • ваги кухарські                        - 300 грн.
 • тонометри                - 1 250 грн.
 • монітори                    - 67 000 грн.
 • сковороди                                               - 4 162 грн.
 • жалюзі                        - 1 800 грн.
 • електропечі                   - 3 300грн.
 • м’ясорубка соковитискувач                  - 1 500грн.
 • лічильник тепла                      - 51 000 грн.
 • швейна машина                   - 9 800грн.
 • копір лазерний А3 -   - 15 500грн.
 • телевізори                   - 46 140 грн.
 • руберойд                     - 31 000грн.
 • канцтовари,журнали                    - 17 800грн.
 • м’ячі                       - 2 640грн.
 • металопластикові вікна               - 272 800грн.
 • будівельні і госп. товари             - 154 800грн.
 • костюми камуфляжні                       - 6 500грн.
 • копір лазерний А4                - 7 500грн.
 • інші матеріали - 7 000грн.

Загальна сума того,що було придбано, складає  797 208 грн.

У цьому році було заплановано атестувати 23 педагогічного працівника, атестовано 23. З них 6 викладачів, 7 майстрів в/н, 2 вихователя, 1 практичний психолог, 7 керівників, гуртка що складає 24% від загальної кількості. Склад педагогічного колективу поступово змінюється на краще:

 • спеціаліст вищої категорії було 35, стало – 36
 • спеціаліст першої категорії було 8, стало – 10
 • спеціаліст другої категорії було 4, стало – 7
 • спеціаліст було 23, стало – 29
 • старший викладач було 26, стало – 26
 • майстер в/н І категорії було 16, стало – 18
 • майстер в/н ІІ категорії було 3, стало – 2

За здоров’ям  учнів і членів колективу слідкують, проводять профілактичні заходи, перевіряють якість гарячого  харчування два медичних працівника. Усі учні вступають до навчання з наявності медичної довідки,  при хронічних захворюваннях  уроки фізичного виховання проводять за спеціальною програмою. Медикаменти закупаємо за  потребою медичних пунктів, гуртожитків і майстерень.

На належному рівні педколективом проводиться соціальна робота:  01.01.2018  року у нас було 83 дитини, станом  на 01.05.2018 маємо сиріт і позбавлених батьківської опіки 63, інші - випущені,                           1 відрахований. Усі учні 2 рази у рік проходили медичне обстеження, отримували гаряче харчування або грошову компенсацію відповідно  до законодавчих актів з цього питання. Учням цієї категорії   надавали соціальну підтримку, усі виплати, які передбачені законодавчими актами України. Ті з них, хто закінчив училище, отримали  передбачену законодавством грошову допомогу за умови працевлаштування.  Крім того, за нашим клопотанням учні-сироти, які не мають житла, забезпечені можливістю мешкати у соціальному гуртожитку.

Профорієнтаційна робота по набору на 2017-2018 рік закінчилась зарахуванням 383 учнів на навчання. Це виконання плану набору на 94%. Найбільші труднощі виявило зарахування груп ТУ і тому неясно відрахування у продовж року 11 чоловік цієї категорії учнів. З груп СПТУ відраховано 24 чоловіка, це взагалі 1 навчальна група. Ці показники говорять нам про недосконалу виховну роботу особливо індивідуальну роботу з кожним учнем. Кожен педпрацівник повинен боротися за кожного учня. У цьому році профорієнтаційна робота була почата з жовтня 2017 року. На командирування затрачено 84 000 грн. сума велика, тому що адміністрація не відмовляла у направленні двох співпрацівників до участі у семінарах , нарадах, виставках і поїздках по регіону. Але на сьогодні виявленій збіг імен абітурієнтів, з якими працювали педпрацівники. Це свідчить про недосконалу  організацію профорієнтаційної роботи.

Колектив ліцею постійно співпрацює з громадськими організаціями –«Асоціація  «Профтехшкола», «Асоціація  міст, що навчаються» та інші.

Учні та педпрацівники  брали активну участь у багатьох міських заходах, починаючи з дня міста до свята «Черешньово», здобули власні нагороди та нагороди колективу  училища.

Таким чином, за цей рік зроблено за усіма напрямками діяльності  навчального закладу дуже багато. Зароблений престиж статуса вищого професійного училища. У цьому році у листопаді виконується 75 років з Дня створення колишнього училища № 10, у наступному році виконується 55 років колишньому училищу № 37  і  35 років колишньому училищу № 40. За ці роки напрацьовано багато добрих справ, традицій, підготовлено та випущено багато випускників. Призиваю колектив достойно зустріти ці події! 

Я бажаю усім нам здоров’я, сил та натхнення на цьому шляху!  

 

 

Директор ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»                                    Л.І.Кисельова

Вгору